Jdi na obsah Jdi na menu

Krok pro všechny generace o.s.

 

 D ě t s k ý   k l u b    Z A H R Á D K A 

o b j e v u j e m e   p ř i r o z e n ý   ž i v o t

Už jste někde viděli, aby si děti vytvořili vlastní školku? My jim to chceme umožnit. Děti, které začnou navštěvovat klub, si budou na zahradě hledat prostředí, které je bude lákat ke kreativním činnostem. My se necháme inspirovat jejich aktivitami a s pomocí odborníků postupně přetvoříme zahradu tak, aby byl zásadní ráz místa zachován a nadále podporoval přirozenou kreativitu dětí. Prakticky to může vypadat tak, že si děti najdou místo v rohu zahrady, kde si v keři začnou hrát na domeček, prodávání nebo vaření. Místo citlivě upravíme, tak aby ráz zůstal a místo se stalo bezpečným prostorem pro rozvíjení podobných aktivit.

Zahrada nám poslouží také jako pozorovatelna. Umístíme zde další ptačí budky, vytvoříme spolu s dětmi záhonek, kde se budou učit pečovat o rostlinky, které si zasadily. Najdou zde i hmyzí hotel nebo budou pozorovat slepice či králíky, které máme v oddělené části zahrady už dnes.

V Červnu 2013 jsme začali dvakrát v týdnu nabízet hlídání. Pokud bude dostatečný zájem o klub Zahrádka, rozšíříme hlídání tak, aby zde děti mohly pobývat každodenně. O děti se stará kvalifikovaná zdravotní setra s praxí Bára, ta v tom ale není sama. K ruce jí jsou členové a přátelé občanského sdružení Krok pro všechny generace o. s.

Cena jedné hodiny v klubu je 70 Kč. Pokud přijde dítě opakovaně dohromady alespoň na 8 hodina za měsíc, stojí hodina 50 Kč.

Pro rodiče, kteří začnou v budoucnu klub využívat jako plnohodnotnou náhradu za školku, se může cena dostat až na  27 Kč za hodinu. Měsíčně to není až tak málo, ale protože realizace Zahrádky není sociální program, nepočítáme v oblasti mezd a provozu s žádnými dotacemi. Na přetvoření zahrady chceme nějaké dotace získat s tím, že členové a přátelé občanského sdružení budou ochotni občas přiložit vlastní ruku ke společnému dílu.

Mgr. Miroslav Boš

předseda sdružení Krok pro všechny generace o.s.