Jdi na obsah Jdi na menu

Dá se s tím něco dělat, když čtu a nic mi to nedává?

7. 4. 2011

Bible je živým slovem, a věříme, že má co dát praktickému životu. Ale, když chceme jen plnit to co tam čteme, tak ruku na srdce, život se z toho nějak vytrácí a my marně hledáme nějaký nový špek, abychom se potěšili a byli utvrzeni, že to funguje. Ve skutečnosti je problém v základním nastavení našeho života. Bůh mluví skrze své slovo a je velice praktický. Na našich setkáních často hovoříme o tom, že je třeba se poddat Bohu a jeho slovu. Pak jsme osvobozeni od našich falešných očekávání a zklamání, která plodíme, když se soustředíme jen na sebe.

Jak si to poddání ale představit? Já si to představuju takhle. Fotoaparát bez baterek je jako Bible, fizická kniha (papír, tist, obal). Sám o sobě nic neudělá a já s ním nic nenafotím.. Je to jen věc, která neplní svůj účel a můžu si ji dát akorát za rámeček. Můžu taky o ní mluvit, napsat referát, cokoliv, ale fotografie nikde. Baterie, které leží vedle fotoaparátu mohou představovat moji duši. Mají nějakou energii, ale není využita. A já si připadám, že mám nějakou energii. Mám rozum, cit i vůli. A pokud se nic neděje, a to i když čtu Bibli, pak si říkám, že Bůh na mě zpoměl, nepoužívá mě. Truchlím, lutuju se. Nefunguje to:-(

img_6782.jpgPoddání je, když vložíte baterie do fotoaparátu. Jsou poddány tomu zařízení, ve kterém jsou vloženy a fotograf zrealizuje svůj projek. Nafotí fotografie, předvede je svým přátelům, uspořádá výstavu. Funguje vše jak má. A pokud má Bible, jako slovo živého Boha něco vykonat, tak musím nutně poddat svůj rozum, cit a vůli jemu a jeho majiteli Bohu. Vložit se do něho bez předsudků a falešných očekávání. Bez své chytrosti a rozumování. Jen tak jsem použit Bohem, který je tvůrcem nejhodnotnějšího projektu, tvůrcem života.

Jan 7:16 Ježíš jim odpověděl: "Mé učení není mé, ale toho, kdo mě poslal. 17 Kdo chce činit jeho vůli, pozná, zda je mé učení z Boha, nebo mluvím-li sám za sebe. 18 Kdo mluví sám za sebe, hledá svou vlastní slávu; kdo však hledá slávu toho, který ho poslal, ten je pravdivý a není v něm nepravosti.

Stačí jen málo a můžeme žít. Vložme se do toho.